Farba poliuretanowa do metalu

Farby i emalie poliuretanowe to jedne z najczęściej używanych rodzajów powłok antykorozyjnych. Stosuje się je do malowania powierzchni stalowych, drewnianych, betonowych oraz wykonanych z lekkich metali. Powłoka powstała po malowaniu jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, wilgoci, oraz różnego rodzaju środków chemicznych.

Oprócz właściwości ochronnych, farby pełnią również funkcję dekoracyjną. W naszej ofercie znaleźć można zarówno emalie, jak i gruntoemalie
Farba poliuretanowa do metalu
Emalie poliuretanowe to produkty dwuskładnikowe, które wysychającym na powietrzu. Baza jest mieszanką pigmentów i wypełniaczy z dodatkiem środków pomocniczych. Drugi składnik to utwardzacz, czyli  roztwór alifatycznego poliizocyjanianu. Aby wytworzyć odpowiednią odpowiednią substancję, należy wymieszać oba składniki emaliiI w odpowiednich proporcjach bezpośrednio przed malowaniem. Powstała powłoka jest gładka, odporna na zarysowania oraz czynniki atmosferyczne i chemiczne. Posiada ona bardzo dobrą przyczepność do podłoży wykonanych z żelaza, mineralnych (tynki, beton, cegła itd.), drewna, materiałów drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych (z wyjątkiem polietylenu i polipropylenu).

Przeznaczenie:

konstrukcje stalowe w celu ochrony przed korozją,
elementy wykonane z metali kolorowych (np. części maszyn) w celu ochronnym oraz dekoracyjnym,
podłoża mineralne (beton,tynki itd.) w celu zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych oraz chemikaliów.

Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, odtłuszczone i pozbawione obcych zanieczyszczeń

W naszej ofercie znaleźć Państwo mogą:

EMALIE PÓŁMATOWĄ TELPUR T 320
PRZEMYSŁOWA EMALIA TELPUR T 300 (połyskująca)

Gruntoemalia poliuretanowe

Gruntoemalie poliuretanowe to dwuskładnikowe substancje na bazie żywice akrylowej utwardzonej poliizocyjanianem alifatycznym oraz pigmentowanej antykorozyjnie. Nie wymagają one dodatkowego gruntowania podłoża przed malowaniem. Składniki – bazę i utwardzacz – należy przed malowaniem wymieszać ze sobą zachowując odpowiednie proporcje. Gruntoemalie można stosować na powierzchnie w budownictwie, renowacji zabytków oraz przemyśle na powierzchnie z żelaza, mineralne (tynki, beton, cegła itd.), drewna, materiałów drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością do podłoża, odpornością na promieniowanie UV, korozję, czynniki atmosferyczne oraz chemikalia.

Przed malowaniem, powierzchnia powinna  być czysta, sucha i wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak tłuszcze, oleje, sole itp.

W naszej ofercie, mogą Państwo znaleźć:

SZYBKOSCHNĄCA GRUNTOEMALIE TELPUR S 200
GRUNTOEMALIE POLIURETANOWĄ TELPUR S 210
LOWIGRAF-PUR
LOWIGRAF-PUR STRUKTURALNY
EMALIA POLIURETANOWA DO OGÓLNEGO STOSOWANIA

Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl
Go to Top