Odrdzewiacze

Wszystkie podłoża metalowe są podatne na działanie rdzy, która przyczynia się do uszkadzania powierzchni, mogąc nawet skutkować obniżeniem stabilności i bezpieczeństwa konstrukcji. Dlatego tak ważne jest, aby stosować skuteczne preparaty hamujące te destrukcyjne procesy i działające ochronnie. W tej kategorii znajdziesz odrdzewiacze do metalu i stali w płynie. Z nimi szybko pozbędziesz się rdzy i zabezpieczysz powierzchnię przed jej ponownym pojawieniem się.

Odrdzewianie – ze specjalistycznymi preparatami to nie problem!

Proponujemy sprawdzone środki do odrdzewiania, których celem jest nie tylko zneutralizowanie powstałych już ognisk korozji, lecz także stworzenie na metalowych powierzchniach powłoki ochronnej zapobiegającej rozwojowi rdzy. Najlepszy odrdzewiacz charakteryzuje się wieloaspektowym działaniem:

 • neutralizuje istniejące ogniska korozji,
 • tworzy ochronną barierę hamującą dopływ tlenu i wilgoci, dzięki czemu minimalizuje ryzyko rdzewienia w przyszłości,
 • wnika w trudno dostępne miejsca i zabezpiecza je – unikasz zatem procesu korozji rozpoczynającego się w niewidocznym punkcie i uniemożliwiającego Ci szybkie zareagowanie.

Odrdzewiacze do metalu – na czym polega ich działanie?

Zadaniem odrdzewiaczy oferowanych w naszym sklepie jest związanie skorodowanej warstwy na drodze reakcji chemicznej. Dzięki temu możesz zrezygnować ze żmudnego, mechanicznego oczyszczania metalu. Szczególnie w trudno dostępnych miejscach, lepszym wyborem będzie preparat, który – dzięki starannie skomponowanym składnikom chemicznym – szybko przekształca rdzę w zdrowy metal bez jego uszkodzenia. 

Wykonując odrdzewianie z proponowanymi preparatami, zyskujesz:

 • łatwość aplikacji – odrdzewiacz w płynie nakłada się bezproblemowo i szybko,
 • trwałość utworzonej warstwy – wykazuje ona perfekcyjną przyczepność do metalu, stali i powierzchni żeliwnych,
 • uniwersalność zastosowania – oferujemy środki zarówno pod powłoki wodorozcieńczalne, jak i rozpuszczalnikowe,
 • wieloaspektowe działanie – odrdzewiacze zabezpieczają powstałe ogniska korozji, a używane na czystej powierzchni tworzą powłokę ochronną, dzięki której ryzyko pojawienia się rdzy zostaje zminimalizowane.

Odrdzewiacz do stali – zastosowanie

Oferowane w tej kategorii odrdzewiacze do metalu wykorzystasz do powierzchni narażonych na korozję w celu ich oczyszczenia lub zabezpieczenia przed malowaniem. Zastosuj je do:

 • ogrodzeń, bram i barierek – zarówno nowych, jak i zniszczonych, wymagających odnowienia,
 • dachów i elementów elewacji wykonanych z metalu,
 • komponentów pojazdów mechanicznych narażonych na korodowanie – odrdzewiacze są często stosowane w warsztatach samochodowych w celu renowacji lub zabezpieczenia podwozia, progów oraz innych części podatnych na powstawanie nalotu rdzy,
 • wszelkich konstrukcji stalowych.

Wybierz specjalistyczny płyn do odrdzewiania z naszej oferty

Jeśli nie wiesz, który preparat najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku, nasi doradcy z chęcią pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Oferujemy konwertery i neutralizatory rdzy o sprawdzonym działaniu – z nimi zrealizujesz działania renowacyjne i zabezpieczające szybko oraz skutecznie. Asortyment dedykujemy zarówno przedstawicielom firm budowlanych, administratorom przestrzeni publicznych, jak i klientom indywidualnym. Produkty są dostępne w różnych pojemnościach, abyś z łatwością dopasował zakup do indywidualnych potrzeb.

Przejdź do góry