Poliwinyle

Farby poliwinylowe charakteryzują się elastycznością, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na metalowych fasadach oraz dachach krytych blachą. Pracują razem z podłożem podczas zmian temperatury i nagrzewania powierzchni. Idealnie nadają się do malowania konstrukcji stalowych i żeliwnych, dla ochrony antykorozyjnej i w celu dekoracyjnym, głównie do bram, krat, ogrodzeń, latarni, balustrad, różnych przedmiotów użytecznych i dekoracyjnych z kutej stali, obudów maszyn, urządzeń itp. Szczególnie polecane do zastosowania przy wyrobach kowalstwa artystycznego i renowacji zabytków.

W swojej ofercie posiadamy:

Emalie poliwinylowe: Mają nie tylko zastosowanie antykorozyjne, ale także dekoracyjne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się przy malowaniu konstrukcji stalowych i żeliwnych, dlatego polecane są do malowania wyrobów kowalstwa artystycznego i renowacji zabytków. Farby poliwinylowe są emaliami jednoskładnikowymi, dobrze kryjącymi, o wysokiej przyczepności do podłoża.  

Gruntoemalia poliwinylowa: szybkoschnąca, nie wymaga wcześniejszego gruntowania, zawiera pigmenty antykorozyjne. Przeznaczona do malowania powłok lekkich metali kolorowych i żelaza. Farba może być stosowana jako powłoka nawierzchniowa w systemie ogniochronnym opartym o farbę Flame Stal. Farby poliwinylowe charakteryzują się elastycznością dzięki czemu pracują razem z podłożem podczas zmian temperatury i nagrzewania powierzchni.

Grunty poliwinylowe: jednoskładnikowa, szybkoschnąca farba do gruntowania o właściwościach antykorozyjnych i wysokiej przyczepności do podłoża. Do stosowania w systemie z farbami dachowymi Lowicyn, Lowicyn-Sx i eko-Lowicyn przy malowaniu dachów krytych blachą stalową.