Malowanie linii na ciągach komunikacyjnych pozwala uporządkować ruch i zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Linie można wytyczyć na kilka sposobów, w zależności od tego na jakie obciążenie będą narażone, ile jest czasu na ich wykonanie oraz jaki budżet planujemy na to przeznaczyć. Poniżej prezentujemy kilka możliwych rozwiązań wraz z krótkim wyjaśnieniem oraz zestawieniem ceny 1mb linii o szerokości 5cm (ceny netto na dzień 20.10.2017).

Rozwiązania są ułożone w kolejności od najsłabszego do najlepszego pod względem trwałości.

Spray do malowania linii Hard Hat 2300

RO2300

Bandax Farba Drogowa

Bandax

Posadzkowa farba epoksydowa Neopox Special

Neopox Special

Szybkoschnąca posadzka Neodur Fast Track

Neodur Fast Track

Spray do malowania linii Hard Hat RO2300

Wygodne w użyciu spraye o pojemności 750ml, dostępne w 6 kolorach. Pozwalają na szybkie wymalowanie linii. Przy zakupie sprayów można bezpłatnie wypożyczyć systemowy wózek. Spraye RO2300 polecamy przy niewymagających pracach lub w sytuacjach, gdy np. nie można przerwać produkcji i potrzebne jest szybkie odmalowanie linii. Lekkie obciążenie ruchem jest możliwe juz po 4h. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz.

Produkt Opakowanie Cena netto za opakowanie Ilość warstw Wydajność teoretyczna Cena netto 1mb
Spray RO2300 750 ml 47,5 zł 1 120mb linii o szerokości 5cm 0,4 zł
RO2300 Spraye Do Malowania Linii Zastosowanie
RO2300 Spraye Do Malowania Linii Zastosowanie

Farba drogowa szybkoschnąca Bandax

Farba Bandax to produkt podobny jakościowo do sprayów Hard Hat, natomiast jest to farba w tradycyjnej puszce, do nakładania pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Powłoka farby jest przejezdna już po 11 minutach. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz. Do aplikacji ręcznej zalecamy wałek nylonowy lub pędzel Vernit.

Produkt Cena netto za 1kg (op. 30kg) Ilość warstw Zużycie teoretyczne Cena netto 1mb
Bandax, kolor biały 9,47 zł 2* dla dwóch warstw: 0,685 kg/m2 0,47 zł

*dwie warstwy przy malowaniu wałkiem/pędzlem; przy malowaniu natryskowym można nakładać jednokrotnie, w grubszej warstwie

Linie na parkingu.

Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

Posadzkowa farba epoksydowa Neopox Special

Dwuskładnikowa farba epoksydowa Neopox Special, do stosowania wewnątrz (powłoki farb epoksydowych nie są odporne na promieniowanie UV). Polecamy do stosowania na halach o ciężkim ruchu, po których poruszają się np. wózki widłowe. Farba jest odporna na wiele chemikaliów oraz na mycie. Farbę nakłada się w dwóch warstwach, w odstępie 24h. Pełne utwardzenie mechaniczne i chemiczne powłok epoksydowych wynosi 7 dni. Nie wymaga stosowania osobnego gruntu – pierwszą warstwę rozcieńcza się 8%, a drugą 4% rozcieńczalnikiem do wyrobów epoksydowych. Do aplikacji ręcznej zalecamy wałek nylonowy lub pędzel Vernit (odporne na działanie rozpuszczalnika).

Produkt Cena netto za 1kg (op. 5kg) Ilość warstw Zużycie teoretyczne Cena netto 1mb
Neopox Special, kolor biały 62 zł 2 dla dwóch warstw: 0,25 kg/m2 0,78 zł*

*Cena nie uwzględnia rozpuszczalnika.

Epoksyd do malowania linii Neopox Special zastosowanie

Szybkoschnąca posadzka Neodur Fast Track

Dwuskładnikowa powłoka polimocznikowa Neodur Fast Track. Może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest to innowacyjny system, przy którym pełną powłokę można wykonać i oddać do użytkowania w ciągu 24h. W przypadku aplikacji na betonie najpierw należy położyć grunt Neodur Fast Track PR. Po 3h godzinach przystępujemy do aplikacji pierwszej warstwy, po kolejnych 3h można nakładać drugą warstwę. 3h od ostaniej warstwy po posadzce mogą poruszać się piesi. Po upływie 24h można wpuścić na posadzkę ruch ciężki. Do aplikacji zalecamy wałek welurowy z krótkim włosiem.

Produkt Cena netto za 1kg Ilość warstw Zużycie teoretyczne Cena netto 1mb
Neodur Fast Track PR 38,54 zł 1 0,13 kg/m2 0,25 zł
Neodur Fast Track, kolor biały 53,19 zł 2 dla dwóch warstw: 0,4 kg/m2 1,06 zł

Łącznie: 1,31 zł netto za 1mb linii o szerokości 5cm.

Podane ceny dotyczą aplikacji na porowatym podłożu betonowym. W przypadku aplikacji na podłożach bardzo gładkich (kafle, błyszczący beton itp) należy zastosować wcześniej grunt adhezyjny RO3333.

Do zamówienia zawsze dołączamy karty techniczne. Znajdą je również Państwo na naszej stronie internetowej, pod opisem każdego produktu. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do malowania.