Membrana PVC to popularne pokrycie dachów, jednak gdy po jakimś czasie zacznie przeciekać możemy ją łatwo uszczelnić nakładając membranę wodoszczelną Neoproof PU W-40. W tym celu najpierw musimy odpowiednio przygotować podłoże.

Dach przed malowaniem.

KROK 1 – dokładnie umycie powierzchni

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac musimy dokładnie umyć podłoże. W tym celu najlepiej sprawdzi się myjka ciśnieniowa. Możemy również zastosować koncentrat do mycia Emulsol RN-1, ale musimy pamiętać żeby go potem dokładnie spłukać. Czekamy aż podłoże wyschnie i przystępujemy do dalszych prac.

KROK 2 – przemycie podłoża rozcieńczalnikiem MEK

Myjemy podłoże rozcieńczalnikiem MEK (metyloetyloketon, towar na zamówienie, w tym celu prosimy o kontakt). Zabieg ten ma na celu delikatne rozpuszczenie membrany PVC, tak aby zapewnić przyczepność warstwie nawierzchniowej.

Zużycie teoretyczne rozcieńczalnika wyniesie około 50-100 gram/m2.

KROK 3 – aplikacja gruntu Vinyfix Primer

Na klejącą się membranę PVC aplikujemy grunt Vinyfix Primer rozcieńczony 15% rozcieńczalnikiem do wyrobów poliwinylowych.

KROK 4 – aplikacja wodoszczelnej membrany Neoproof PU W-40

Po 12h od aplikacji gruntu przystępujemy do nakładania pierwszej warstwy wodoszczelnej membrany Neoproof PU W-40. Po 24h od pierwszej warstwy rozpoczynamy malowanie drugiej warstwy. Jest to wodorozcieńczalny produkt w formie płynnej, który aplikujemy jak tradycyjną farbę. Zużycie teoretyczne dla dwukrotnego malowania wyniesie około 1,3 kg/m2. Jeśli na membranie PVC są spękania lub miejsca wymagające obróbki (kominki, murki, klimatyzatory) to stosujemy również siatkę wzmacniającą Neotextile. W tych miejscach trzeba zaaplikować trzy warstwy Neoproofu PU W-40.

W pierwszej kolejności obrabiamy kominki, świetliki itp.

Malowanie pierwszej warstwy.

Zalety uszczelnienia i odnowienia dachu membraną Neoproof PU W-40

  • Uzyskujemy jednorodną powłokę, bez żadnych łączeń przez które potencjalnie w przyszłości mogłaby przeciekać woda.
  • Tym samym produktem zabezpieczamy wszystkie elementy, które mogą pojawić się na dachu (kominki, świetliki, klimatyzatory, murki itp).
  • Powłoka jest w pełni odporna na stojącą wodę, promieniowanie UV i czynniki atmosferyczne.
  • Bardzo elastyczna powłoka, pracuje razem z dachem.
  • Długotrwałe zabezpieczenie (minimum 11 lat przy dwóch warstwach, minimum 20 lat przy trzech warstwach z siatką Neotextile).
  • Przemalowanie dachu na jasny kolor pozwala obniżyć jego temperaturę, a także temperaturę w pomieszczeniach pod nim.

Pokrywanie siatki Neotextile drugą warstwą farby.

Ważne jest,aby pod siatką nie zostały pęcherze powietrza.

Rozkładanie i zamalowywanie siatki.

Gotowy, odnowiony i uszczelniony dach.

Do zamówienia zawsze dołączamy karty techniczne. Znajdą je również Państwo na naszej stronie internetowej, pod opisem każdego produktu. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do malowania.