Telkyd T 300 to nawierzchniowa, jednoskładnikowa farba alkidowa. Dostępna jest w wersji matowej, półmatowej oraz błyszczącej. Na powierzchniach malowanych tworzy bardzo dobrze kryjące, estetyczne powłoki. Farba służy do wykonywania warstw nawierzchniowych na drewnie, podłożach metalowych, betonowych i tynkach mineralnych wewnątrz i na zewnątrz. Farba ma doskonałą odporność na warunki atmosferyczne oraz szybko schnie.

Telkyd T 300 – dostępne opakowania, kolory

Telkyd T 300 dostępny jest w wersji matowej (op. 10 kg), półmatowej (op. 10 kg) lub błyszczącej (op. 2,5kg i 10 kg).

Przykładowe ceny i kolory do wyboru widoczne są na stronie. Jeśli potrzebujesz inny kolor według palety RAL skontaktuj się z nami na biuro@farbyspecjalistyczne.pl, wycenimy go dla Ciebie. Poglądowy wzornik kolorów RAL możesz sprawdzić tutaj.

RAL9006 i RAL9007 są kolorami metalicznymi (aluminium jasne i ciemne).

Kolor jest każdorazowo barwiony specjalnie pod zamówienie klienta, w związku z czym nie wysyłamy tego produktu za pobraniem. Prosimy o wybieranie opcji płatności PayU lub przedpłaty przelewem.

Telkyd T 300 – przykłady zastosowania

Zewnętrzne i wewnętrzne tereny z umiarkowaną korozją (tereny przemysłowe, konstrukcje stalowe, kontenery, rury, warsztaty, pralnie, piwnice), metalowe i stalowe konstrukcje oraz hale, elementy metalowe, metalowe meble, drzwi, ościeżnice, ogrodzenia metalowe i betonowe, lamperie, armatury metalowe, wózki i obiekty przemysłowe, obudowy maszyn, maszyny rolnicze i górnicze.

Wydajność teoretyczna

Wydajność teoretyczna farby różni się nieznacznie, w zależności od wybranej wersji wykończenia, zgodnie z poniższą tabelą:

Mat Półmat Połysk
Grubość warstwy mokrej, µm 75 90-100 90
Grubość warstwy suchej, µm 40 40 40
Wydajność teoretyczna, m2/kg 9 9-10 9,5-11,5

Czas schnięcia

Mat Półmat Połysk
Pyłosuchość 10min 20min 20min
Przeschnięty 1h 16h 24h
Grubość warstwy suchej, µm 40 40 40

 

Przygotowanie podłoża

  • dla środowisk korozyjnych C2 i C3 podłoże musi być oczyszczone metodą strumieniowo-ścierną do stopnia Sa 2 ½
  • dla środowiska korozyjnego C1 podłoże musi być czyste, suche i wolne od tłuszczu i rdzy, mechanicznie oczyszczone do stopnia St 2 – St 3.
  • na wcześniej malowanych powierzchniach należy pozbyć się starych powłok, oczyścić, i odtłuścić (np. wodnym roztworem preparatu Emulsol RN-1).
  • Jeśli na podłożu zostaną ogniska korozji to na 12h przed malowaniem można je pokryć preparatem odrdzewiającym Top-Kor

Malowanie

Przykładowy, typowy system malarski oparty o farbę nawierzchniową Telkyd T 300:

  • 1 warstwa podkładowej farby alkidowej Telkyd P 100S tak, aby otrzymana grubość suchej powłoki wynosiła co najmniej 40μm. Warstwę należy suszyć przez 24 godziny. Suszenie na metalowych przedmiotach można przyspieszyć wzrostem temperatury do 80°C
  • 2 warstwy emalii Telkyd T 300, optymalna grubość jednej warstwy 35 do 40 μm, suszyć każdą warstwę przez 24h

Farbę można również nakładać w systemie „mokro na mokro”:

  • Nałożyć warstwę podkładu Telkyd P 100S, odczekać ok. 20-30 min do odparowania rozcieńczalników, po tym czasie można nakładać farbę nawierzchniową. Czas nakładania następnej warstwy po ok. 30 min, maksymalnie do 2h. Po przekroczeniu tego czasu należy odczekać aż upłynie 24h od malowania.

Zalecamy stosowanie systemowego rozcieńczalnika.