Epoxol 3D stosuje się do wykonywania posadzek 3D. Może być aplikowany w centrach handlowych, halach, biurach, mieszkaniach. Może być wylewany na fotografie wydrukowane na papierze winylowym. Można stosować również do zalewania drobnych przedmiotów.

Żywiczna posadzka 3D

Epoxol 3D zawiera czyste żywice i wyselekcjonowane utwardzacze, nie zawiera rozpuszczalników ani wypełniaczy. Charakteryzuje się niską lepkością, dzięki czemu zapewnia doskonałe pokrycie i błyszczącą powierzchnię.
W porównaniu do innych epoksydów ma małą skłonność do żółknięcia.

Posadzki z żywicy trójwymiarowe

Przygotowanie podłoża: podłoże powinno być czyste, suche i wole od kurzu, olejów, źle przylegających materiałów.

Aplikacja: fotografię wydrukowaną na papierze winylowym należy przykleić do podłoża przy pomocy bezrozpuszczalnikowego gruntu epoksydowego (np. Epoxol Primer SF) i odczekać 24h. Obydwa komponenty należy dokładnie wymieszać, a następnie połączyć w odpowiednich proporcjach i dokładnie wymieszać. Rozlać na podłożu i rozprowadzić pacą zębatą. Powłokę odpowietrzyć wałkiem z kolcami. Do chodzenia po płynnej wylewce stosować podeszwy z kolcami. Zaleca się nakładać w warstwach o maksymalnej grubości 2,5mm. Temperatura aplikacji i schnięcia powinna być w przedziale od +20°C do +30°C (przy niższych temperaturach posadzka nie uzyska wysokiego połysku i nie będzie wyglądała estetycznie).