Epoxol RM to bezbarwna żywica epoksydowa stosowana do tworzenia kamiennych dywanów. Może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Epoxol RM zawiera czyste żywice epoksydowe i wyselekcjonowane utwardzacze. Nie zawiera rozpuszczalników ani wypełniaczy. Dzięki niskiej lepkości zapewnia dobre krycie i wydajność, penetruje podłoże i wypełnia spękania kapilarne.

Epoxol RM – właściwości:

  • żywica stworzona do kamiennych dywanów
  • może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz (żywica nie kreduje, natomiast po dłuższym czasie żółknie, w związku z czym nie zalecamy stosowania w połączeniu z białym kruszywem)
  • doskonała przyczepność i trwałość
  • niskie zużycie

Gruntowanie betonu:

Epoxol Primer – stosować w przypadku betonu suchego, wysezonowanego 28 dni, dobrze odizolowanego od gruntu (nie występuje podciąganie kapilarne), rozcieńczać 10% rozpuszczalnikiem do wyrobów epoksydowych (max wilgotność podłoża 4%).

Neopox Primer WS – stosować w przypadku betonu świeżego (min. 2 tygodniowy) lub mokrego ze względu np. na częste opady deszczu (wilgotność podłoża powyżej 4%).

Neopox Primer AY – stosować na beton wysezonowany przez 28 dni, gdy jest źle odizolowany od gruntu i występuje podciąganie kapilarne wilgoci.

Po zagruntowaniu korzystnie jest przesypać podłoże piaskiem kwarcowym 0,8-1,2mm (gdy grunt jest wciąż mokry). Zapewni to lepszą przyczepność warstwy nawierzchniowej. Po 24h usunąć luźny piasek.

Zapotrzebowanie teoretyczne:

Pomagamy wyliczyć zapotrzebowanie teoretyczne na żywicę, w zależności od uziarnienia kruszywa i wymaganej grubości kamiennego dywanu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kamienny dywan można dodatkowo polakierować bezbarwnym, poliuretanowym lakierem Neodur Varnish w wersji błyszczącej.