Farba do grzejników eko-Radiator jest nowoczesnym, ekologicznym produktem lakierowym, wodorozcieńczalnym, szybko wysychającym na powietrzu. Farba jest praktycznie nieszkodliwa dla użytkowników i środowiska naturalnego.

eko-Radiator jest przeznaczony do nawierzchniowego malowania grzejników c.o. (kaloryferów). Również do elementów instalacji c.o. wykonanych ze stali, stali ocynkowanej, żeliwa i aluminium w celu ochronno-dekoracyjnym. Farba tą można pomalować także inne przedmioty metalowe, przedmioty drewniane i z materiałów drewnopochodnych oraz powierzchnie tynku, betonu, płyt kartonowo–gipsowych itp. po ich odpowiednim przygotowaniu.

Farba do grzejników eko-Radiator – właściwości:

  • tworzy powłokę gładką, z połyskiem, półmatową
  • powłoka jest odporna na temperaturę do 100oC, nie żółknie, jest twarda, odporna na wodę oraz wodne roztwory srodków do mycia
  • posiada dobrą przyczepność do różnego rodzaju podłoży metalowych takich jak: stal, żeliwo, aluminium, zarówno nie malowanych jak i uprzednio pomalowanych innymi farbami

Farbę można nakładać pędzlem, wałkiem, natryskiem powietrznym i bezpowietrznym. Zaleca się stosować 2÷3 warstwy farby.

Farba do grzejników eko-Radiator – przygotowanie podłoża:

Powierzchnie stalowe i żeliwne przeznaczone do malowania odtłuścić (umyć) 2 ÷ 3 % wodnym roztworem preparatu Emulsol RN -1. Oczyścić z korozji (rdzy) metodą strumieniowo-ścierną do czystości co najmniej Sa 2 1/2, lub ręcznie i narzędziami z napędem mechanicznym do czystości co najmniej St 2, a następnie odpylić. Oczyszczone podłoże można pomalować bezpośrednio farbą eko–Radiator. W przypadku gdy instalacja c.o. będzie eksploatowana w atmosferze o dużej agresywności korozyjnej np. w atmosferze przemysłowej lub w pomieszczeniach wilgotnych, korzystne jest uprzednie zagruntowanie podłoża farbą wodorozcieńczalną do gruntowania na metal Metakor.

Powierzchnie ze stali ocynkowanej po odtłuszczeniu i oczyszczeniu z produktów korozji malować bezpośrednio farbą eko–Radiator.

Powierzchnie z aluminium, po odtłuszczeniu i oczyszczeniu z produktów korozji można malować bezpośrednio farbą eko–Radiator. Można zagruntować farbą ftalową przeciwrdzewną Lonikor

Powierzchnie drewniane i mineralne przed właściwym malowaniem zagruntować farbą eko-Radiator rozcieńczoną wodą (w ilości ok. 5 % obj.)

Malowanie renowacyjne – powierzchnie przeznaczone do malowania renowacyjnego umyć, usunąć stare łuszczące się warstwy farby (w przypadku powierzchni stalowych również ewentualne produkty korozji). Powłoki gładkie, błyszczące lekko przeszlifować i odpylić. W razie potrzeby uzupełnić powłokę odpowiednimi produktami malarskimi gruntującymi i/lub wyrównującymi. Farba eko–Radiator może być stosowana do renowacji powierzchni pomalowanych zarówno farbami rozpuszczalnikowymi jak i wodnymi, których powłoki są spójne z podłożem.