Titanium IN to wewnętrzna wodorozcieńczalna farba akrylowa do malowania wewnątrz pomieszczeń o właściwościach antyalergicznych.

Fotoktalityczne farby akrylowe

 • Daje odporną na zmywanie, dobrze kryjącą, matową, śnieżno-białą powłokę przepuszczalną dla par i gazów („oddychanie” ścian),
 • Powierzchniom wewnątrz pomieszczeń nadaje estetyczny i trwały wygląd,
 • Lekko zabrudzoną powierzchnię farby można zmywać lekko wilgotną szmatką lub gąbką,
 • Oparta jest na wodnej dyspersji akrylowej z dodatkiem pigmentów, wypełniaczy mineralnych i środków uszlachetniających,
 • Zawiera katalizator uzyskiwany na drodze nano-technologii,
 • Posiada Atest PZH – produkt przeznaczony do wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej, w tym służby zdrowia, w szpitalach i przychodniach, pomieszczeniach magazynowych i produkcyjnych, w tym w przemyśle spożywczym (bez bezpośredniego kontaktu z żywnością).

Nie wysyłamy tego produktu za pobraniem. Przy podsumowaniu zamówienia jest możliwość zapłaty przez PayU lub przelewem tradycyjnym.

Titanium IN – właściwości fotokatalityczne

Produkt jest skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń gazowych typu miejskiego i przemysłowego takich jak: dym tytoniowy, dwutlenek siarki, tlenek węgla (czad), tlenki azotu, opary aldehydów, alkoholi (metanol, etanol, izopropanol), węglowodorów aromatycznych i alifatycznych (benzen, toluen, etylobenzen, ksylen, nafta, benzyna). Im większa powierzchnia pokryta jest farbą fotokatalityczną, tym też szybciej następuje ich usuwanie z otoczenia.
W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego, zachodzącego w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu), zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu przekształcając się w substancje nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego. Wobec nano-katalizatora (zawartego w farbie) ulegają oczyszczeniu również przebarwienia na powierzchniach ścian, np. plamy z nikotyny.
W przypadku niedostatecznego oświetlenia naturalnego, w celu maksymalnego wykorzystania efektu działania farby, wskazane jest zainstalowanie doświetlenia. Opady atmosferyczne są czynnikiem wpływającym na skuteczność samooczyszczania, jednak nawet wilgoć zawarta w powietrzu (np. w pomieszczeniach) wystarczy do przebiegu procesu.

Titanium IN – zastosowanie

Może być stosowana na różnorodne materiały budowlane, takie jak: tynki mineralne i polimerowe (np. akrylowe), beton, cegły, gips, po odpowiednim zagruntowaniu – drewno i materiały drewnopochodne, tapety papierowe, w tym na tzw. rauhfazę, dając gładkie, elastyczne powłoki

Przygotowanie powierzchni i stosowanie

 • Powierzchnię przeznaczoną do malowania należy dokładnie oczyścić, usunąć luźne płaty farby, odtłuścić,
 • Stare powłoki farb klejowych i wapiennych należy bezwzględnie usunąć,
 • Świeży tynk cementowo-wapienny można malować nie wcześniej niż 4 tygodnie po nałożeniu,
 • Powierzchnie gładkie zmatowić papierem ściernym,
 • Ubytki i spękania uzupełnić szpachlówką Filler lub Biel-Putz, większe -gipsem,
 • Niespójne lub chłonne podłoże należy zagruntować preparatem akrylowym Sil-Grunt, co znacznie podniesie trwałość pokrycia.

Produkowana jest w podstawowym białym kolorze, jednak na życzenie może być barwiona wysokiej jakości pigmentami na szereg pastelowych kolorów.