Farba poliwinylowa do spawalni jest przeznaczona do malowania pomieszczeń spawalni (ścianki, parawany oraz wnętrza kabin spawalniczych). Można nią malować stal i żeliwo (uprzednio zagruntowane), aluminium oraz podłoża z tynku i betonu. Powłoka farby spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 27.04.2000 r. (Dz.U. Nr 40, poz. 470) w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych. Farba posiada atest PZH dopuszczający ją do w/w zastosowań.

Nie wysyłamy tego produktu za pobraniem. Przy podsumowaniu zamówienia jest możliwość zapłaty przez PayU lub przelewem tradycyjnym.

Farba poliwinylowa do spawalni – właściwości: 

Powłoka jest:

  • gładka
  • matowa
  • dobrze przyczepna
  • szybko wysychająca
  • odporna na temp. od -20ºC do +60ºC  (okresowo do +80ºC)

Powłoka farby tłumi szkodliwe promieniowanie optyczne oraz doszczelnia powłokę antykorozyjną, przez co chroni pomalowane przedmioty przed niszczącym działaniem atmosfery.

Farba poliwinylowa do spawalni – przygotowanie podłoża

Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, odpylone, pozbawione oleju i innych zanieczyszczeń.

Powierzchnie ze stali przygotować do malowania zgodnie z instrukcją zawartą w kartach katalogowych farb do gruntowania przeciwrdzewnych (np. Lowikor-2).

Przy renowacji starych powłok zaleca się umyć konstrukcję wodą pod wysokim ciśnieniem i w zależności od stopnia zniszczenia powłoki podłoże oczyścić metodą strumieniowo-ścierną do czysto- ści Sa 2 1 /2 (całą powierzchnię lub miejscowo). Dopuszcza się miejscowe czyszczenie ręczne i narzędziami z napędem mechanicznym do czystości co najmniej St 2. Oczyszczone podłoże zagruntować w okresie nie dłuższym niż 6 godz. po oczyszczeniu, aby zapobiec powstawaniu rdzy nalotowej.

Aluminium po odtłuszczeniu i oczyszczeniu z produktów korozji można malować farbą bezpośrednio (bez gruntowania). W razie potrzeby powierzchnię lekko przeszlifować.

Tynk i beton można malować nie wcześniej niż po 4 tygodniach od wykonania. Przed malowaniem farbą podłoże zagruntować preparatem dyspersyjnym do gruntowania Lowigrunt i odczekać 12h przed malowaniem. Przy malowaniu renowacyjnym powierzchnię oczyścić z brudu, kurzu oraz powłok farb słabo trzymających się podłoża, braki podłoża uzupełnić odpowiednimi zaprawkami, a następnie całą powierzchnię lub miejscowo zagruntować ww. preparatem.