Farba żaroodporna jest produktem termoodpornym opartym na modyfikowanej silikonem żywicy alkidowej. Nie zawiera pigmentów ołowianych oraz chromianowych.

Zapewnia krótkoterminową ochronę nawet do temperatury 750°C przy suchym cieple (maksymalna odporność krótkoterminowa), a przy stałej temperaturze jest odporna do ponad 600°C.

Termoodporne gruntoemalie do 750°C

Dostępna w aerozolu lub pod pędzel. Farba nie nadaje się do aplikacji natryskowej. Jeśli potrzebujesz pomalować większą powierzchnię natryskowo to sprawdź farbę Telsil 500.

Żaroodporna gruntoemalia chroniąca przed wysoką temperaturą

Rodzaj Pod pędzel Spray
Wygląd Matowa Satynowy połysk
Zalecana grubość powłoki 35-40µm na sucho (85µm na mokro) 20µm na sucho (100µm na mokro)
Środek napędzający Eter dimentylowy
Czas schnięcia  (20°C / 50% RH)
Dla dotyku 2h 1h
Dla użytku 8h 3h
Do ponownego przemalowania 24h W ciągu 1h („mokro na mokro”) lub po 48h
Pełna twardość 24h po osiągnięciu minimalnej temperatury pracy 150°C (zaleca się stopniowo ogrzewać powłokę do temperatury 150°C, max. 50°C na godzinę)
Zużycie teoretyczne 10-12,5m2/l przy 35-50µm na sucho 2m2 na jeden pojemnik aerozolu przy suchej warstwie 25µm

Farba żaroodporna – zastosowanie

Możne być stosowana do nowych, czystych lub piaskowanych  powierzchni stalowych lub do powierzchni po wstępnej obróbce, np. do rur wydechowych, wyposażenia  kotłowni, do rusztów, grilli, kominków, grzejników itp.
Przeznaczone są przede wszystkim do drobnych prac konserwacyjnych i napraw.

Do stosowania wewnątrz lub w środowiskach osłoniętych.

Przygotowanie powierzchni

Usunąć smar, oleje i wszystkie inne zanieczyszczenia powierzchni odpowiednimi detergentami. Przepiaskować lub wyczyścić papierem ściernym stare powłoki, aby zmatowić powierzchnię. Podczas aplikacji powierzchnia powinna być czysta i sucha.

Farba żaroodporna nie powinna być nakładana na podkłady lub powłoki, które nie są żaroodporne.

W swojej ofercie posiadamy również farbę termoodporną Alkythane 7500 do 200°C dostępną w szerokiej palecie kolorów lub Lakier bezbarwny żaroodporny do 800°C.