Poliuretany

Farby poliuretanowe to jedne z najczęściej używanych rodzajów powłok antykorozyjnych. Stosuje się je do malowania powierzchni stalowych, drewnianych, betonowych oraz wykonanych z lekkich metali. Powłoka powstała po malowaniu jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, wilgoci, oraz różnego rodzaju środków chemicznych.

Oprócz właściwości ochronnych, farby pełnią również funkcję dekoracyjną. W naszej ofercie znaleźć można zarówno emalie, jak i gruntoemalie

Emalie poliuretanowe

Emalie poliuretanowe to produkty dwuskładnikowe, które wysychającym na powietrzu. Baza jest mieszanką pigmentów i wypełniaczy z dodatkiem środków pomocniczych. Drugi składnik to utwardzacz, czyli  roztwór alifatycznego poliizocyjanianu. Aby wytworzyć odpowiednią odpowiednią substancję, należy wymieszać oba składniki emaliiI w odpowiednich proporcjach bezpośrednio przed malowaniem. Powstała powłoka jest gładka, odporna na zarysowania oraz czynniki atmosferyczne i chemiczne. Posiada ona bardzo dobrą przyczepność do podłoży wykonanych z żelaza, mineralnych (tynki, beton, cegła itd.), drewna, materiałów drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych (z wyjątkiem polietylenu i polipropylenu).

Przeznaczenie:

 • konstrukcje stalowe w celu ochrony przed korozją,
 • elementy wykonane z metali kolorowych (np. części maszyn) w celu ochronnym oraz dekoracyjnym,
 • podłoża mineralne (beton,tynki itd.) w celu zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych oraz chemikaliów.

Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, odtłuszczone i pozbawione obcych zanieczyszczeń

W naszej ofercie znaleźć Państwo mogą:

Gruntoemalie poliuretanowe

Gruntoemalie poliuretanowe to dwuskładnikowe substancje na bazie żywice akrylowej utwardzonej poliizocyjanianem alifatycznym oraz pigmentowanej antykorozyjnie. Nie wymagają one dodatkowego gruntowania podłoża przed malowaniem. Składniki – bazę i utwardzacz – należy przed malowaniem wymieszać ze sobą zachowując odpowiednie proporcje. Gruntoemalie można stosować na powierzchnie w budownictwie, renowacji zabytków oraz przemyśle na powierzchnie z żelaza, mineralne (tynki, beton, cegła itd.), drewna, materiałów drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością do podłoża, odpornością na promieniowanie UV, korozję, czynniki atmosferyczne oraz chemikalia.

Przed malowaniem, powierzchnia powinna  być czysta, sucha i wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak tłuszcze, oleje, sole itp.

W naszej ofercie, mogą Państwo znaleźć:

 

 • Telpur T 300 Emalia Poliuretanowa

  Przemysłowa emalia Telpur T 300

  446.50664.40
  Wybierz opcje Dowiedz się więcejSzczegóły
 • Telpurt T 320 emalia poliuretanowa zastosowanieTelpurt T 320 emalia poliuretanowa zastosowanie

  Emalia półmatowa Telpur T 320

  374.29488.54
  Wybierz opcje Dowiedz się więcejSzczegóły
 • Telpur S 210 szybkoschnąca gruntoemalia poliuretanowa
  Wybierz opcje Dowiedz się więcejSzczegóły
 • Lowigraf-Pur Gruntoemalia Poliuretanowa ZastosowanieLowigraf-Pur Gruntoemalia Poliuretanowa
  Wybierz opcje Dowiedz się więcejSzczegóły
 • Lowigraf-Pur Strukturalny Gruntoemalia Poliuretanowa ZastosowanieLowigraf-Pur Strukturalny Gruntoemalia Poliuretanowa

  Lowigraf-Pur Strukturalny

  52.89153.75
  Wybierz opcje Dowiedz się więcejSzczegóły
 • Emalia Poliuretanowa Ogólnego Stosowania Gruntoemalia Poliuretanowa
  Wybierz opcje Dowiedz się więcejSzczegóły