Strona główna»Farba do malowania murów

Farba do malowania murów

Malowanie muru i elewacji wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów, dedykowanych właśnie tym powierzchniom. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia trwałości wykonanej powłoki, jej odporności na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, a także na akty wandalizmu. W naszej ofercie znajdziesz farby do różnego rodzaju materiałów – odpowiedni wybór gwarantuje perfekcyjną przyczepność, doskonałą estetykę i wytrzymałość na długie lata. Sprawdź, jakie produkty skompletowaliśmy dla Ciebie!

Czym pomalować mur na zewnątrz? Pomoże Ci w tym specjalistyczna farba elewacyjna!

W tej kategorii proponujemy farby elewacyjne – silikonowe, akrylowe i silikatowe. Zamówisz je w dowolnym kolorze z palety barw RAL. Ich zadanie to przede wszystkim ochrona murów przed wchłanianiem wilgoci. Każda prezentowana farba do muru sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Zastosujesz ją do:

  • tynków mineralnych i polimerowych,
  • powierzchni betonowych,
  • cegieł,
  • drewna i materiałów pochodnych,
  • płyt kartonowo-gipsowych,
  • płyt ligno-cementowych.

Jeśli zastanawiasz się, czym pomalować mur w ogrodzie, właśnie znalazłeś odpowiedź! Ciekawą alternatywą są też hydrofobowe impregnaty do murów – stosuje się je na porowate i niemalowane powierzchnie, a ich działanie utrzymuje się przez kilka lat! Dla klientów chcących skutecznie zabezpieczyć swoje ogrodzenia i elewacje przed aktami wandalizmu, oferujemy powłoki antygraffiti tworzące na malowanej powierzchni warstwę ochronną. Dzięki niej graffiti spłynie i rozmaże się, skutecznie zniechęcając ulicznych artystów do ponownej dewastacji. Niechciane malunki z łatwością usuniesz wodą pod ciśnieniem.

Czym pomalować mur ogrodzenia z różnych materiałów?

Nie wiesz, czym pomalować ścianę z pustaków? W tym celu wybierz dowolny produkt do podłoży mineralnych z naszej oferty. Sprawdzi się on również wtedy, gdy zastanawiasz się, czym pomalować murki betonowe lub mur z cegły. Proponujemy uniwersalne środki o wszechstronnym zastosowaniu, a także specjalistyczne środki o węższym przeznaczeniu – przykładem może być farba poliwinylowa do malowania spawalni, spełniająca najwyższe normy bezpieczeństwa dopuszczające ją do profesjonalnego użytku.

Farba do cegły ściennej – zastosowanie wewnątrz budynku

Coraz częściej można spotkać betonowe lub ceglane ściany w pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i usługowych czy komercyjnych. W naszej ofercie znajdziesz farby do wnętrz, które podkreślą niebanalny design surowych murów. Chcąc podkreślić naturalną estetykę różnych materiałów, postaw na lakiery do ścian, kamienia, drewna. Ich celem jest zachowanie struktury i wyglądu ściany, ochrona przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, a także ułatwienie czyszczenia porowatej powierzchni.

Jeśli planujesz remont wnętrz, koniecznie zaopatrz się w grunt pod farby ścienne i masę szpachlową do ubytków. Dzięki nim odnowisz ściany i sprawisz, że zyskają perfekcyjny wygląd. Oferta farb w tej kategorii jest bardzo rozbudowana, dając Ci możliwość doboru idealnych preparatów do konkretnego podłoża. Z łatwością znajdziesz tu produkty do malowania wnętrz, również tych o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie czy łazienki.

Wybierz farby do murów o profesjonalnym przeznaczeniu

Twój mur betonowy wymaga renowacji lub zabezpieczenia? Czeka Cię realizacja dużego projektu, a inwestor wymaga użycia najlepszej jakości materiałów? Chcesz wydobyć naturalną surowość betonu, cegły lub drewna? Przejrzyj produkty w tej kategorii, a w razie wątpliwości zgłoś się do nas. Z chęcią pomożemy wybrać idealny preparat do planowanych prac.

Najczęściej zadawane pytania

Ile litrów farby potrzeba na dwukrotne pomalowanie ścian i sufitu?

-
Ilość farby, którą należy zużyć w celu pomalowania wszystkich powierzchni, zależy od rodzaju wybranej farby oraz określonej dla niej wydajności teoretycznej. Każda z farb ma jasno określoną wydajność teoretyczną, czyli ile m2 powierzchni można wymalować z 1l farby. Producent wyrobu zaznacza, dla ilu warstw dotyczy podana wydajność teoretyczna. Wydajności teoretyczne produktów można zwykle znaleźć w kartach technicznych wyrobów.

Przykład
Farbę Latex Ceramic dla pełnej powłoki należy aplikować w dwóch warstwach. Wydajność teoretyczna dla dwóch warstw wynosi 5 m2/l. Jeśli mamy do pomalowania 50 m2 ścian to według podanej wydajności potrzebujemy na dwukrotne malowanie 10 l farby.

Czym usunąć graffiti z muru z powłoką antygraffiti?

-
Zwykle woda ze środkami myjącymi nie radzi sobie z chemicznymi sprayami używanymi przez grafficiarzy. W tym celu należy wybrać specjalne preparaty przeznaczone do usuwania graffiti. Dzięki nim można pozbyć się niechcianych rysunków z powierzchni, nie uszkadzając tym samym podłoża. Proces czyszczenia podłoża z graffiti za pomocą np. A-Graf Zmywacz zachodzi stopniowo, a zabrudzenia są usuwane poprzez ich rozpuszczenie. Zalecamy usuwanie graffiti na bieżąco, aby zapobiec jego wchłonięciu się w podłoże.

Ile warstw powłoki antygraffiti należy nałożyć?

-
Dla każdego rodzaju produktu jak i wybranego systemu określona jest dokładnie ilość warstw przez producenta w celu uzyskania pełnej powłoki antygraffiti. Zwykle minimalną ilością są dwie warstwy. Czasem, aby uzyskać pełną powłokę, należy nałożyć cały system w trzech etapach. Wszystko zależy od wybranego systemu oraz jego trwałości.

Przykład
Półtrwały system antygraffiti na bazie produktu A-Graf dla pełnej powłoki wymaga dwóch warstw. Jeśli warstwa nawierzchniowa w tym systemie zostanie uszkodzona, należy ją w miejscu uszkodzenia odnowić.
Trwały system na bazie produktów A-Graf Grunt oraz A-Graf 2K składa się z trzech warstw- jedna warstwa gruntująca oraz dwie warstwy nawierzchniowe. W przypadku naruszenia ciągłości powłoki nie ma konieczności jej odnawiania. Powłoka nadal zachowuje swoje najlepsze właściwości.

Drugą warstwę farby, po jakim czasie można nałożyć?

-
Malowanie warstwowe wymaga dużej precyzji czasu. Pomiędzy każdą z aplikowanych warstw należy zachować odpowiedni odstęp technologiczny. Odstępy technologiczne są jasno określone dla każdego produktu. Czasami mogą wynosić 2h, a w niektórych przypadkach nawet 36h. Przerwa czasowa pomiędzy warstwami zależy w szczególności od rodzaju aplikowanego produktu jak i warunków podczas aplikacji. Informacje o odstępach czasowych można znaleźć w kartach technologicznych produktów.

Jaki impregnat do starej cegły wybrać?

-
Do podłoży chłonnych takich jak stara cegła należy wybrać produkt, który będzie odpychał wodę jak i również wniknie w głąb podłoża zapewniając tym samym lepsze działanie. Jednym z takich produktów jest silanowo-siloksanowy wodny impregnat Silimper Nano oparty na nanotechnologii. Impregnat głęboko penetruje podłoże, dzięki czemu tworzy szczelną warstwę w każdym miejscu na powierzchni. Silimper Nano nie powoduje zmiany koloru podłoża, tworzy powłokę, do której brud nie przywiera.
Działanie impregnatu można zobaczyć tutaj.
Przejdź do góry