Neodur FT Putty to szybkoschnąca masa do wypełniania ubytków, klejenia, napraw i innych prac na posadzkach i ścianach. Może być szlifowana i przemalowywana już 2h po aplikacji, dzięki czemu pozwala na szybsze zakończenie prac. Szczególnie polecana pod szybkoschnące, posadzkowe systemy polimocznikowe takie jak Neodur Fast Track, Neodur Fast Track SF czy Neodur FT Elastic. Może być stosowana również pod żywice poliuretanowe (np. Neodur Special) oraz żywice epoksydowe (np. Neopox Special).

Neodur FT Putty – WŁAŚCIWOŚCI/ZALETY

  • Szybko wysycha – może być przemalowywana 2h po aplikacji, dzięki czemu pozwala na szybsze zakończenie prac
  • Doskonała odporność na promieniowanie UV
  • Zawiera czyste żywice i wyselekcjonowane utwardzacze, nie zawiera rozpuszczalników ani wypełniaczy
  • Zapewnia doskonałą przyczepność i wiązanie
  • Może być aplikowana na pionowych powierzchniach
  • Masa nie żółknie i jest pół-transparentna (mleczno-biała), dzięki czemu może być pokrywana przeźroczystymi powłokami, takimi jak elastyczny lakier polimocznikowy Neodur FT Clear.

Neodur FT Putty – systemowe grunty

W zależności od sytuacji zalecamy stosowanie następujących gruntów:

Neodur Fast Track PR lub Neodur Primer SF – beton suchy, wysezonowany (minimum 28 dni), bez wilgoci podciągającej kapilarnie.
Neopox Primer WS – beton świeży (minimum 14 dni) lub wilgotny ze względu na wilgoć pochodzącą z zewnątrz (opady deszczu, mycie)
Neopox Primer AY – wilgoć podciągająca kapilarnie (brak hydroizolacji od strony gruntu lub źle wykonana hydroizolacja)

Produkt jest dwuskładnikowy (baza + utwardzacz). Cena dotyczy kompletu. Do łączenia i mieszania składników zalecamy używać osobnych narzędzi (osobna szpachelka do składnika A, osobna do składnika B i osobna do mieszania składników ze sobą), tak aby nie zabrudzić składników między sobą i nie przyspieszyć wiązania.