Strona główna»Zabezpieczenie przed ogniem

Zabezpieczenie przed ogniem

Farba ogniochronna
Zabezpieczanie konstrukcji stalowych farbami ogniochronnymi stało się standardem w budownictwie. Farby te nazywane są również farbami pęczniejącymi, ponieważ podczas pożaru powłoka zwiększa swoją objętość nawet 50-krotnie. Wytwarzając ochronną pianę opóźniają nagrzewanie elementów, a co za tym idzie osiągnięcie temperatury krytycznej stali. Dzięki temu konstrukcja stalowa jest skutecznie chroniona, a ludzie mają czas na ewakuację.

Aby dowiedzieć się więcej na temat doboru systemu ogniochronnego oraz przeglądać produkty przejdź do podkategorii “Konstrukcje stalowe”.

W swojej ofercie posiadamy:

Steelguard 564
Steelguard 651
Steelguard 801
Steelguard 851
Flame Stal Fire Proof Solvent

Wszystkie oferowane przez nas farby ogniochronne posiadają aktualne aprobaty ITB lub ETA oraz inne dokumenty niezbędne do użycia w budownictwie. Pomagamy w doborze systemu ogniochronnego i wykonujemy obliczenia dla Klienta. Zapewniamy szkolenie i Certyfikat Wykonawcy.
Lakiery ogniochronne do drewna
Lakiery ogniochronne z linii Uniepal-Drew służą do zabezpieczania ogniochronnego powierzchni z drewna, nadając im estetycznego wykończenia. Oczywiście najistotniejsze są ich właściwości, dzięki którym drewno uzyskuje odpowiednią klasyfikację ogniową – Euroklasę. Zgodnie z polską normą PN-EN 13501-1 istnieje 7 podstawowych klas dla wyrobów budowlanych, które oznacza się literami: A1, A2, B, C, D, E, F, przy czym dla posadzek klasy oznacza się A1fl, A2fl, Bfl, Cfl, Dfl, Efl, Ffl. Jak łatwo się domyślić A oznacza klasę najlepszą, a F oznacza klasę najgorszą. Oprócz tego oznacza się dwie klasy uzupełniające: s i d. Symbol s (od ang. smoke) oznacza jak dużo dymu wytwarza materiał podczas pożaru, symbol d (od ang. droplets)  natomiast informuje o powstawaniu płonących kropli, które mogą się przyczynić do rozprzestrzeniania się pożaru. Z kombinacji tych symboli uzyskujemy Euroklasę, np. B-s1,d0. Aby dowiedzieć się więcej na temat znaczenia tych symboli oraz przeglądać produkty przejdź do podkategorii “Drewno”.

W swojej ofercie posiadamy trzy lakiery ogniochronne:

Uniepal-Drew Special FR – lakier ogniochronny na bazie rozpuszczalnika, do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych
Uniepal-Drew Aqua Kolor – lakier ogniochronny wodorozcieńczalny, do zastosowań wewnętrznych, polecany m.in. do zabezpieczania więźb dachowych
Uniepal-Drew Aqua 1-K – lakier ogniochronny wodorozcieńczalny, do stosowania na posadzkach, meblach, schodach, poręczach i innych elementach wymagających wyższej odporności mechanicznej

Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają aktualne aprobaty ITB oraz inne dokumenty niezbędne do użycia w budownictwie.

Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl
Go to Top