Home»Farby ogniochronne

Farby ogniochronne

Farby ogniochronne do konstrukcji stalowych

Zabezpieczanie konstrukcji stalowych farbami ogniochronnymi stało się standardem w budownictwie. Farby te nazywane są również farbami pęczniejącymi, ponieważ podczas pożaru powłoka zwiększa swoją objętość nawet 50-krotnie. Wytwarzając ochronną pianę opóźniają nagrzewanie elementów, a co za tym idzie osiągnięcie temperatury krytycznej stali. Dzięki temu konstrukcja stalowa jest skutecznie chroniona, a ludzie mają czas na ewakuację.

Aby dowiedzieć się więcej na temat doboru systemu ogniochronnego oraz przeglądać produkty przejdź do podkategorii “Konstrukcje stalowe”.

W swojej ofercie posiadamy:

Wszystkie oferowane przez nas farby ogniochronne posiadają aktualne aprobaty ITB lub ETA oraz inne dokumenty niezbędne do użycia w budownictwie. Pomagamy w doborze systemu ogniochronnego i wykonujemy obliczenia dla Klienta. Zapewniamy szkolenie i Certyfikat Wykonawcy.

Lakiery ogniochronne do drewna

Lakiery ogniochronne z linii Uniepal-Drew służą do zabezpieczania ogniochronnego powierzchni z drewna, nadając im estetycznego wykończenia. Oczywiście najistotniejsze są ich właściwości, dzięki którym drewno uzyskuje odpowiednią klasyfikację ogniową – Euroklasę. Zgodnie z polską normą PN-EN 13501-1 istnieje 7 podstawowych klas dla wyrobów budowlanych, które oznacza się literami: A1, A2, B, C, D, E, F, przy czym dla posadzek klasy oznacza się A1fl, A2fl, Bfl, Cfl, Dfl, Efl, Ffl. Jak łatwo się domyślić A oznacza klasę najlepszą, a F oznacza klasę najgorszą. Oprócz tego oznacza się dwie klasy uzupełniające: s i d. Symbol s (od ang. smoke) oznacza jak dużo dymu wytwarza materiał podczas pożaru, symbol d (od ang. droplets)  natomiast informuje o powstawaniu płonących kropli, które mogą się przyczynić do rozprzestrzeniania się pożaru. Z kombinacji tych symboli uzyskujemy Euroklasę, np. B-s1,d0. Aby dowiedzieć się więcej na temat znaczenia tych symboli oraz przeglądać produkty przejdź do podkategorii “Drewno”.

W swojej ofercie posiadamy trzy lakiery ogniochronne:

  • Uniepal-Drew Special FR – lakier ogniochronny na bazie rozpuszczalnika, do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych
  • Uniepal-Drew Aqua Kolor – lakier ogniochronny wodorozcieńczalny, do zastosowań wewnętrznych, polecany m.in. do zabezpieczania więźb dachowych
  • Uniepal-Drew Aqua 1-K – lakier ogniochronny wodorozcieńczalny, do stosowania na posadzkach, meblach, schodach, poręczach i innych elementach wymagających wyższej odporności mechanicznej

Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają aktualne aprobaty ITB oraz inne dokumenty niezbędne do użycia w budownictwie.

Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl