Strona główna»Powłoki dachowe»Farby na dach ocynkowany

Farby na dach ocynkowany

Dachy metalowe są podłożem bardzo wymagającym dla farby. Są to zazwyczaj spore połacie powierzchni, narażone na naprzemienne nagrzewanie oraz schładzanie, przez co cały czas kurczą się i rozciągają. Ważne jest, aby stosowana farba była farbą elastyczną, która będzie w stanie przenieść takie obciążenia. Innym istotnym elementem jest odpowiednia grubość powłoki – jeśli warstwa będzie zbyt cienka to nie będzie miała z czego się rozciągnąć i popęka, doprowadzając do łuszczenia się powłoki. Poniżej prezentujemy krótki przegląd możliwych rozwiązań.

Przeczytaj porady na naszym blogu: 

Farby Lowicyn

Lowicyn to marka farb dachowych obecna na rynku i stosowania od ponad 20 lat. Są to farby poliwinylowe, a co za tym idzie elastyczne. Można nakładać je bezpośrednio na nieskorodowane podłoża ocynkowane, dobrze przylegające stare powłoki malarskie oraz blachy powlekane. Dostępne są trzy warianty:

  • Lowicyn – farba poliwinylowa na bazie rozpuszczalnika, o wykończeniu matowym. Produkt cieszący się największą popularnością.
  • Lowicyn-Sx – farba o wykończeniu błyszczącym.
  • eko-Lowicyn – ekologiczna farba wodorozcieńczalna o wykończeniu półmatowym.

Wszystkie farby z grupy Lowicyn charakteryzują się trwałością koloru oraz stanowią doskonałe zabezpieczenie dachów metalowych. Przy zastosowaniu odpowiednich podkładów mogą być również stosowane na skorodowanych powierzchniach.

Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl
Go to Top