Szpachla epoksydowa Epoxol Liquid to rzadsza wersja szpachli epoksydowej Epoxol Putty. Sprawdzi się lepiej przy wypełnianiu mniejszych ubytków czy szczelin w posadzkach lub do rozprowadzania po większych powierzchniach (większa plastyczność). Produkt może służyć również do klejenia ze sobą różnorodnych materiałów budowlanych takich jak drewno, beton, ceramika, metal itp. Produkt składa się z czystej, bezrozpuszczalnikowej żywicy epoksydowej.

Szpachla epoksydowa Epoxol Liquid – zastosowanie:

Łącząc składnik A i B w odpowiedniej proporcji można uzyskać wersję elastyczną lub sztywną:

  • Elastyczna masa – 1A:2B (masa zachowuje swoją elastyczność nawet po utwardzeniu; nie należy stosować pod inne powłoki, praca elastycznej szpachli może doprowadzić do ich spękania)
  • Twarda masa, szpachla do ubytków w posadzce, basenach, zbiornikach – 1A:1B
  • Bardzo twarda masa, szpachla, do szlifowania po utwardzeniu – 2A:1B

Przy stosowaniu produktu bardzo istotne jest zastosowanie osobnych szpachelek do składnika A, osobnych do składnika B oraz osobnych do wymieszania składników ze sobą. Nie można dopuścić do zabrudzenia składników w pojemnikach, bo zacznie zachodzić reakcja.

Przy przechowywaniu lub transportowaniu składnika A w temperaturach niższych niż 10°C może dojść do jego częściowego stwardnienia. W celu odwrócenia tego procesu należy ogrzać produkt do 40-50°C aż powróci do swojej konsystencji. Przed użyciem oba składniki powinny mieć temperaturę pokojową.