Telkyd S 200 TM to szybkoschnąca gruntoemalia alkidowa o wykończeniu półmatowym, do zastosowań przemysłowych. Dzięki bardzo szybkiemu czasowi wysychania idealnie sprawdza się w pracach malarskich w wytwórniach konstrukcji. Produkt jest gruntoemalią, co oznacza, że nie wymaga stosowania podkładu antykorozyjnego – zawiera pigmenty antykorozyjne.

Telkyd S 200 TM dostępny jest w wersji półmatowej (op. 10 kg).

Przykładowe ceny i kolory do wyboru widoczne są na stronie. Jeśli potrzebujesz inny kolor według palety RAL skontaktuj się z nami na biuro@farbyspecjalistyczne.pl, wycenimy go dla Ciebie. Poglądowy wzornik kolorów RAL możesz sprawdzić tutaj.

RAL9006 i RAL9007 są kolorami metalicznymi (aluminium jasne i ciemne).

Kolor jest każdorazowo barwiony specjalnie pod zamówienie klienta, w związku z czym nie wysyłamy tego produktu za pobraniem. Przy podsumowaniu zamówienia jest możliwość zapłaty przez PayU lub przelewem tradycyjnym.

Szybkoschnące farby do metalu

  • doskonała przyczepność do powierzchni stalowych
  • bardzo szybkie schnięcie
  • możliwość stosowania w grubych warstwach
  • wyrób 2w1 dla ekonomicznie niewymagających prac
  • minimalna temperatura malowania to 5°C

Telkyd S 200 TM – przykładowe zastosowania

Zewnętrzne i wewnętrzne tereny z umiarkowaną korozją (pralnie, piwnice, tereny przemysłowe, warsztaty), transportowe kontenery, metalowe i stalowe konstrukcje, ogrodzenia, garaże i metalowe bramy, drobne metalowe przedmioty.

Wydajność teoretyczna

Grubość warstwy mokrej, µm 105 210-220 320-330
Grubość warstwy suchej, µm 55 110 165
Wydajność teoretyczna, m2/kg 8-9 4-4,5 3,4-3,8

Czas schnięcia

Temperatura podłoża 23°C
Pyłosuchość 20min
Przeschnięty 4h
Grubość warstwy suchej, µm 30

Przygotowanie podłoża

  • dla środowisk korozyjnych C2 i C3 podłoże musi być oczyszczone metodą strumieniowo-ścierną do stopnia Sa 2 ½
  • dla środowiska korozyjnego C1 podłoże musi być czyste, suche i wolne od tłuszczu i rdzy, mechanicznie oczyszczone do stopnia St 2 – St 3.
  • na wcześniej malowanych powierzchniach należy pozbyć się starych powłok, oczyścić, i odtłuścić (np. wodnym roztworem preparatu Emulsol RN-1).
  • Jeśli na podłożu zostaną ogniska korozji to na 12h przed malowaniem można je pokryć preparatem odrdzewiającym Top-Kor

Malowanie

  • Nakładać 1-2 warstwy farby Telkyd S 200 TM tak, aby grubość powłoki na sucho wynosiła nie mniej niż 80 μm. Jeśli to konieczne, dodatkowe warstwy nakładać po 24 godz. suszenia poprzedniej warstwy lub tzw. systemem „mokro na mokro” po odparowaniu rozcieńczalników w poszczególnych warstwach (po 30 minutach, ale nie później niż po 2h).

Zalecamy stosowanie systemowego rozcieńczalnika.