Strona główna»Żywiczna posadzka na taras i balkon

Żywiczna posadzka na taras i balkon

Szukasz podłoża na taras lub balkon, które nie tylko będzie dobrze wyglądać, lecz także skutecznie zabezpieczy posadzkę przed destrukcyjnym działaniem czynników zewnętrznych? Świetnie trafiłeś! W tej kategorii znajdziesz posadzki żywiczne na tarasy i balkony – dzięki nim możesz zapomnieć o przeciekaniu! Ich zaletą jest imponująca odporność na warunki atmosferyczne: zarówno ekspozycję na intensywne promieniowanie słoneczne, jak i długotrwałe opady czy skrajne temperatury.

Jaka podłoga na taras? Posadzka żywiczna to dobre rozwiązanie!

Oferujemy posadzki tarasowe poliuretanowe i polimocznikowe. Ich rolą jest zabezpieczenie podłoża przed przeciekaniem – wykorzystasz je zarówno na balkonach i tarasach prywatnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej, a także na dachach płaskich, przeznaczonych pod parkingi lub zagospodarowanych w innym celu. W naszej ofercie znajdziesz żywice elastyczne do tarasów – to szybkoschnące systemy, tworzące szczelne powierzchnie. Ich właściwości hydroizolacyjne decydują o szerokich możliwościach zastosowania tych produktów. Imponująco szybki czas utwardzania – w niektórych produktach wynosi on nawet około 4 godziny – pozwala Ci zakończyć projekt w ciągu niespełna jednego dnia!

Posadzka żywiczna na balkon i taras – zalety

Zastanawiasz się, dlaczego żywiczne posadzki tarasowe to dobry wybór? Poznaj ich właściwości i koniecznie wykorzystaj je w swojej pracy! O ich użyteczności decyduje to, że są one:

  • wodoodporne – ta właściwość ma niewątpliwe znaczenie, ponieważ – jako powierzchnia zewnętrzna – balkon narażony jest na stale zmieniające się warunki pogodowe i nieraz długotrwałe, intensywne opady deszczu czy obecność zalegającego śniegu,
  • szczelne – podłoga na balkonie z powłok wodoszczelnych zabezpiecza pomieszczenia znajdujące się niżej i zapobiega powstawaniu na ścianach i sufitach nieestetycznych zacieków, pleśni czy grzybów,
  • niepodatne na działanie promieni słonecznych – zachowują pierwotny kolor na długie lata, zwłaszcza jeśli wybierana jest posadzka poliuretanowa lub polimocznikowa na taras,
  • odporne na kontakt ze środkami chemicznymi,
  • bezproblemowe w konserwacji i utrzymaniu w czystości.

W tej kategorii proponujemy też hydroizolacje cementowe pod płytki. Zastosujesz je pod kafle na balkonach i tarasach, jak również w podziemnych częściach budynków oraz w zbiornikach wodnych. Zaprawy izolacyjne i grunty do mieszanek cementowych gwarantują pełną ochronę przed przeciekaniem i nasiąkaniem wodą!

Posadzka na tarasy w inwestycjach komercyjnych

W tej kategorii oferujemy produkty dla deweloperów – to dwuskładnikowe żywiczne posadzki poliuretanowe na taras. Wykonawcy realizujący inwestycje komercyjne i prywatne są odpowiedzialni za dobór odpowiednich środków, które nie tylko zabezpieczą podłogę, lecz również wpiszą się w zamysł projektu pod względem wizualnym. Wybierz farbę w dowolnym kolorze z bogatej palety RAL i miej pewność, że sprostasz najwyższym wymaganiom inwestora oraz zapewnisz mu solidne podłoże zewnętrzne na wiele lat.

Posadzka balkonowa nie musi być jednolita i nudna! Tę kategorię rozbudowaliśmy o kamienne dywany – to żywice epoksydowe i alifatyczne żywice polimocznikowe, dzięki którym stworzysz na tarasie ciekawy design. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy kamienny dywan jest śliski?

-
Kamienny dywan sam w sobie nie jest śliski. Podobnie jak każde inne podłoże, w tym płytki tarasowe, może być śliski jeśli rozleje się na nim woda czy spadnie śnieg.

Jak przygotować podłoże pod kamienny dywan?

-
Powierzchnia pod kamienny dywan powinna przede wszystkim mieć odpowiedni spadek, tak jak w przypadku innych systemów tarasowych.

Bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego podkładu. W przypadku tarasów czy balkonów bardzo rzadko spotykamy sytuacje, gdzie nie ma problemu z wilgocią. Może być to wilgoć podciągająca kapilarnie od dołu (w przypadku tarasów posadowionych na gruncie) lub wilgoć pochodząca z opadów deszczu. W pierwszym przypadku wybieramy grunt Neopox Primer AY, a w drugim Neopox Primer WS.

Jeśli w podłożu występują ubytki to należy je wypełnić np. szpachlą epoksydową Epoxol Putty czy szybkoschnącą szpachlą polimocznikową Neodur FT Putty. Jeśli podłoże jest bardzo nierówne, na przykład po zrywaniu kafli i usuwaniu kleju, to całą powierzchnię można wyrównać stosując tak zwany “jastrych epoksydowy”, czyli mieszaninę żywicy (np. Epoxol Primer SF) z odpowiednimi frakcjami piasku kwarcowego.

Następnie stosujemy hydroizolację. W tym celu polecamy wodoszczelną membranę w płynie Neoproof Polyurea R.

Na tak przygotowaną powierzchnię możemy układać kamienny dywan.

Jaką żywicę na balkon wybrać?

-
Na balkonach i tarasach należy stosować żywice odporne na promieniowanie UV oraz na wodę. Są to dwa główne czynniki wpływające na trwałość powłoki.

Na zewnątrz nie powinniśmy stosować żywic epoksydowych jako warstwa wykończeniowa. Mogą stanowić podkład pod inne żywice, ale nigdy nie mogą być ostatnią powłoką na balkonie. Z prostej przyczyny - nie są odporne na promieniowanie słoneczne. Pod wpływem UV odbarwiają się i kredują (pojawia się biały nalot), co powoli doprowadza je do degradacji.

Wyjątkiem są tutaj niektóre żywice epoksydowe do kamiennych dywanów, które możemy zastosować na zewnątrz, jednak trzeba liczyć się z ich delikatnym żółknięciem.

Na tarasy i balkony najlepiej wybierać żywice poliuretanowe czy polimocznikowe. Rozróżniamy ich dwa typy - aromatyczne i alifatyczne. Żywice alifatyczne są w pełni odporne na promieniowanie UV i takie właśnie powinniśmy wybierać.

Będą to między innymi Neodur Special, Neodur Fast Track czy Neodur FT Elastic. Nie oszczędzaj na materiale - ważne aby stworzyć szczelną powłokę o odpowiedniej grubości. Stosuj minimum tyle materiału, ile jest wskazane w karcie technicznej produktu i aplikuj dwie warstwy.

Czy można kłaść żywicę na płytki balkonowe?

-
Jest taka możliwość, jednak nie zalecamy tego w przypadku, gdy kafle już przeciekają. Wilgoć uwięziona pod kaflami nigdy do końca nie wysycha. Gdy nałożymy na to szczelną powłokę z żywicy, to z czasem wilgoć próbująca wydostać się przez fugi doprowadzi do oderwania powłoki. Fuga to bardzo mała powierzchnia, więc wilgoć, która prze od spodu wytwarza dość wysokie ciśnienie.

Jeśli kafelki są szczelne, a po prostu nie podoba Ci się ich wygląd to możesz je przemalować stosując specjalny grunt sczepny Super Spoiwo RO3333. Następnie na to wybierz jedną z żywic odpornych na promieniowanie słoneczne i warunki atmosferyczne - Neodur Special, Neodur FT Elastic czy Neodur Fast Track.

Nie oszczędzaj na materiale - ważne aby stworzyć szczelną powłokę o odpowiedniej grubości. Stosuj minimum tyle materiału ile jest wskazane w karcie technicznej produktu i aplikuj dwie warstwy.

Jak przygotować podłoże przed hydroizolacją?

-
Przed zastosowaniem żywicy na balkonie należy wyrównać i zaszpachlować wszystkie ubytki. Bardzo ważne jest też, żeby zastosować odpowiedni podkład.

Bardzo częstym błędem jest nakładanie wcześniej kleju do płytek - jest to błąd wykluczający możliwość aplikacji żywicy na balkonie czy tarasie. Najlepszym podłożem pod żywice jest po prostu dobrej jakości beton.
Przejdź do góry