Termointeligentna farba lateksowa °CIQ to innowacyjna, wysokiej jakości powłoka o właściwościach termoizolacyjnych. W farbie zastosowana nowoczesny system mikrosfer, dzięki czemu ma ona bardzo wysokie zdolności odbijania promieniowania cieplnego. W zimie pomaga zatrzymać ciepło w pomieszczeniu, a latem ogranicza nagrzewanie pomieszczenia.

Termointeligentna farba lateksowa °CIQ doskonale kryje i tworzy na ścianach i sufitach wyjątkowo trwałe powłoki o przedłużonej żywotności, odporne na wielokrotne mycie i zmywanie oraz na grzyby i pleśń. Bardzo łatwo rozprowadza się na ścianie, a pomalowana nią powierzchnia jest przyjemna i ciepła w dotyku. Jest również bardzo elastyczna dzięki czemu ogranicza powstawanie rys i pęknięć.

Kolory każdorazowo są barwione pod zamówienie klienta, z tego powodu nie wysyłamy ich za pobraniem. Za pobraniem można zamówić jedynie kolor biały. W przypadku wyboru innych kolorów prosimy o płatność przelewem lub PayU.

Możemy wyprodukować również inne kolory z palety RAL i NCS. W tym celu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Termointeligentna farba lateksowa °CIQ – właściwości:

Ponadto farba °CIQ Termointeligentna ze względu powyższe właściwości oraz poprzez specyficzną „budowę” struktury powłoki:

  • ogranicza skutki występowania mostków termicznych
  • w naturalny sposób ogranicza powstawanie grzybów i pleśni na ścianach i sufitach
  • minimalizuje pojawianie się wilgoci na ścianach, sufitach, rurach, itp.
  • umożliwia dekoracyjne malowanie otulin rur i kanałów wentylacyjnych ze spienionego kauczuku i PVC
  • jest bardziej elastyczna i wytrzymała na spękania i zarysowania
  • 2 klasa odporności na szorowanie

Termointeligentna farba lateksowa °CIQ – stosowanie:

Powierzchnia, która zamierzamy pomalować powinna być: sucha, bez spękań i nierówności, oczyszczone z kurzu i brudu, wolne od tłuszczu. Stare, słabo związane  powłoki farb, należy dokładnie usunąć, natomiast powierzchnie malowane farbami emulsyjnymi umyć wodą  z dodatkiem detergentów. Podłoża o dużej nasiąkliwości i chłonności należy odpowiednio zagruntować, np. preparatem Sil-Grunt. Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne wymagają 3-4 tygodniowego sezonowania.

Przed użyciem należy dokładnie wymieszać farbę. Malować co najmniej dwukrotnie za pomocą wałka lub pędzla przeznaczonego do farb emulsyjnych. Kolejne warstwy farby nanosić po upływie minimum 2 godzin od poprzedniego malowania. Temperatura w malowanym pomieszczeniu powinna wynosić min 15°C.

Farbę białą można barwić przy użyciu dostępnych pigmentów do barwienia farb emulsyjnych.

Narzędzia należy umyć wodą bezpośrednio po malowaniu.
Powłoka farby nabiera ostatecznych właściwości po 14 dniach.