Uniepal-Drew Aqua Kolor to ogniochronny lakier do drewna w kolorach.

Produkt jest barwiony pod zamówienie klienta, nie wysyłamy go za pobraniem. Przy podsumowaniu zamówienia jest możliwość zapłaty przez PayU lub przelewem tradycyjnym.

Możliwość stosowania lakieru na układy dachowe z pokryciem z gontów lub desek drewnianych. Do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego oraz materiałów drewnopochodnych: sklejki, płyt wiórowych i płyt OSB. Nie należy stosować do drewna egzotycznego. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Lakier nie nadaje się do lakierowania posadzek, pochwytów i innych elementów intensywnie użytkowanych. W tym celu należy zastosować poliuretanowy lakier Uniepal-Drew Aqua 1-K.

Wyroby pokryte lakierem impregnacyjnym Uniepal-Drew Aqua Kolor w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności:

  • elementy z drewna i płyt OSB o grubości co najmniej 12 mm – jako niezapalne (B-s1.d0) 

Klasyfikacja NRO:

Okładzina ścienna z drewna o grubości co najmniej 20 mm i gęstości co najmniej 450 kg/m3 oraz płyty OSB o grubości co najmniej 22 mm, pomalowane lakierem impregnacyjnym UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowana jako nierozprzestrzeniająca ognia.

Klasyfikacja pokryć dachowych:

Układ dachowy z pokryciem z gontów lub desek drewnianych o grubości co najmniej 20 mm zabezpieczony lakierem impregnacyjnym UNIEPAL DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2 został sklasyfikowany w zakresie zachowania na oddziaływanie ognia zewnętrznego – Broof(t1).

Uniepal-Drew Aqua Kolor – przygotowanie lakieru:

Wyrób starannie wymieszać przed użyciem. Preparat gotowy do użytku- nie rozcieńczać!

Uniepal-Drew Aqua Kolor – przygotowanie podłoża:

Zaszpachlować wszelkie defekty powierzchni, oczyścić, odtłuścić i odpylić podłoże.
Lakier impregnacyjny Uniepal-Drew Aqua Kolor należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20%.
Po wyschnięciu lakier tworzy transparentną powłokę zmieniającą kolor drewna.

Uniepal-Drew Aqua Kolor – aplikacja:

Lakier nanosić w temperaturze powyżej 10ºC. Przed rozpoczęciem właściwych prac zaleca się wykonanie próby w niewielkiej skali celem zoptymalizowania parametrów aplikacji (wydajność, rozlewność, czas schnięcia i in.). Na płaszczyzny pionowe i poziome lakier nanosić dwu lub trzykrotnie w ilości całkowitej co najmniej 200 g/m2. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami jest uzależniony od temperatury i wilgotności otoczenia.
W temperaturze 23ºC ( ± 2 ) i wilgotności względnej 50% ( ± 5 ) drugą warstwę można nakładać po 6 – 8 godzinach, trzecią po całkowitym wyschnięciu poprzednich warstw.

W przypadku gdy istotna jest wysoka estetyka wykończenia drewna zaleca się wykonać pierwsze naniesienie cienką warstwą, a po wyschnięciu przeszlifować materiałem ściernym o gradacji > 240 celem usunięcia włosków. Bezpośrednio po zakończeniu prac należy dokładnie oczyścić narzędzia natryskowe lub pędzel wodą.

Uniepal-Drew Aqua Kolor – uwagi:

• Wydajność: max 5 m2/l przy całkowitym wymalowaniu w zależności od chłonności podłoża.
• Rozpuszczalność: rozpuszcza się w wodzie.
• Po wyschnięciu tworzy barwną transparentną powłokę.
• Powierzchnie pokryte innymi lakierami mogą zmienić klasyfikację ogniową.

Stan techniczny powłoki należy sprawdzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. W przypadku uszkodzeń ubytki należy uzupełnić.