Strona główna»Farba do basenów i zbiorników

Farba do basenów i zbiorników

Malowanie zbiorników i basenów pozwala na uzyskanie na ich powierzchni gładkiej i łatwej w utrzymaniu powłoki. W przeciwieństwie do kafli, nie pojawia się problem z fugami. Pierwsze niedoskonałości zazwyczaj pojawiają się właśnie na łączeniu kafli – przesiąkanie, pękanie, wykruszanie. Dodatkowo fugi, które są porowate, mają tendencję do porastaniami glonami. Malując zbiornik farbą unikniemy tych problemów, jednocześnie uzyskując estetyczne wykończenie. W swojej ofercie posiadamy farby, którymi można malować zarówno baseny kąpielowe, zbiorniki na wodę techniczną, na wodę pitną, ale również miejsca narażone na działanie chemikaliów, np. oczyszczalnie ścieków.
Farby do zbiorników i basenów – zalety:

Gładka, jednorodna powłoka
Brak fug, które często są przyczyną pierwszych problemów
Powierzchnia łatwa w utrzymaniu
Powłoka jest gładka i śliska, w związku z czym trudno przyczepna dla glonów
Szczelność i odporność na ciśnienie wody

Farby do zbiorników i basenów – dostępne rozwiązania:

Neopox Pool – epoksydowa farba basenowa, zawierająca filtry UV dzięki czemu jest jeszcze trwalsza i bardziej odporna na czynniki atmosferyczne. Odporna na działanie chloru i środków do czyszczenia basenu. Doszczelnia beton, zapobiegając przeciekom. Łatwa w stosowaniu, nie wymaga zakupu osobnego gruntu.
Epodux IM 209 – chemoodporna farba epoksydowa z filtrami UV, dostępna w pełnej palecie kolorów RAL. Idealnie sprawdza się przy specjalistycznych zastosowaniach, takich jak oczyszczalnie ścieków, zbiorniki techniczne, konstrukcje stale zanurzone w wodzie.
Wodnik – jednoskładnikowa, basenowa farba chlorokauczukowa. System ekonomiczny, ale o krótszej trwałości niż powłoki epoksydowe.
RO5500 – bezrozpuszczalnikowa farba epoksydowa z atestem na kontakt z wodą pitną, do malowania basenów kąpielowych oraz zbiorników na wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi

Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl Korzyści z kupowania w farbyspecjalistyczne.pl
Go to Top